Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Zaloguj się Zarejestruj się


Procesory AMD Ryzen i EPYC mają groźne luki
#1
Specjaliści do spraw bezpieczeństwa znaleźli 13 nowych zagrożeń, które dotyczą układów firmy AMD. Podatne są procesory Ryzen oraz EPYC. W zależności od zagrożenia pogrupowano je w cztery grupy o nazwach Ryzenfall, Masterkey, Fallout oraz Chimera. Nowe podatności są poważne i firma będzie musiała opracować rozwiązania.

[Obrazek: amd-ryzen-p.jpg]

Nie tak dawno świat obiegła informacja o zagrożeniach o nazwach Spectre i Meltdown. Okazuje się, że na tym problemów z procesorami nie koniec. Tym razem znaleziono groźne luki w układach firmy AMD z linii Ryzen oraz EPYC. Łącznie jest to aż 13 różnych podatności, które pogrupowano w cztery grupy.
Procesory AMD Ryzen i EPYC są podatne na zagrożenia pogrupowane jako Ryzenfall, Masterkey, Fallout oraz Chimera. Każde z nich dotyczy innych problemów i sposobów na wykorzystania luk. Zagrożeni są użytkownicy stacji roboczych, laptopów oraz serwerów z ostatnimi układami od AMD. Znalezione luki można wykorzystać do przejęcia kontroli nad procesorami, infekcji z użyciem złośliwego kodu, wykradzenia danych z sieci czy, w najgorszym wypadku, do fizycznego uszkodzenia sprzętu. Podatności obrazuje poniższa infografika.

[Obrazek: Artboard-1.png]

 Specjaliści od spraw bezpieczeństwa informują, że należy teraz wyczekiwać na ruch AMD. Firma zapewne będzie starała się udostępnić stosowne informacje i najpewniej zaradzi zagrożeniom. Kto wie, może cała sytuacja sprawi, że ceny desktopowych układów Ryzen, jak 1900X  czy 1950X  spadną jeszcze bardziej.

Źródło: https://amdflaws.com/
Szukaj
Odpowiedz
Udostępnij post:  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości